Головне меню

Головна сторінка
Про район
Склад і структура районної ради
РІШЕННЯ ПРЕЗИДІЇ РАЙОННОЇ РАДИ
Рішення районної ради
Розпорядження голови районної ради
Районні програми
Нормативна база районної ради
Комунальні підприємства
Регуляторна політика
Звернення громадян
План роботи районної ради
Місцеве самоврядування району
Доступ до публічної інформації
Краща посадова особа
Матеріали для оприлюднення
Українська асоціація районних та обласних рад
Демидівський районний фонд "Милосердя"
Декларації про доходи
Контакти
Головна сторінка
Засідання районної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій громад Демидівського району Друк e-mail
Четвер, 25 лютого 2016, 17:49

Свої погляди стосовно децентралізації влади 24 лютого 2016 року мали можливість висловити актив району на засіданні робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій  в районі.

Засідання розпочалося о 10 год в залі засідань районної ради, на якій були присутні співголова робочої  групи С.І.Радченко, селищний та сільські голови, заступник  голови районної ради В.В.Конський, керівники установ, організацій району - члени робочої групи, заступник голови райдержадміністрації О.Скоморох, районні депутати.

Цими днями з робочою поїздкою перебував та працював в регіонах Рівненщини народний депутат Дехтярчук О.В., який також є членом районної робочої групи. На засіданні робочої групи в своєму виступі Олександр Володимирович в загальному пояснив, що собою являє об»єднання громад на місцях. Він навів  вприклад Тернопільську і Хмельницьку область, де створено по 26 територіальних об»єднаних громад, які вже сьогодні отримали мільйонні кошти на розвиток , будівництво, вирішення нагальних проблем.

Розповів, що по два дні перебував в Дубенському та Здолбунівському районах і оцінив ситуацію реформування влади. Зауважив, що ті громади, котрі об»єдналися є самодостатні. Прикладом є громада із центром у с. Підлозці Млинівського району. Їх прикладу наслідують Радивилів.  Дехтярчук О.В. відмітив плюси і мінуси даної реформи. Позитивом звичайно ж назвав самодостатність, отримання коштів відносно кількості населення громади, розробки грантових проектів і залучення коштів, скорочення адмінресурсу.  Взамін на що, запропонував надати практичну та матеріальну допомогу у створенні  центру надання адміністративних послуг при новоствореній об»єднаній громаді.

Що собою являє центр надання адміністративних послуг – місце спілкування влади і громади, де можна отримати будь-яку інформацію чи послугу з відповідними побутовими умовами, компетентним і приязним персоналом, надання послуг у найкоротші строки з мінімальною кількістю звернень. Також нардеп наголосив , що витрати на проведення виборів по об»єднанню громад фінансує Єросоюз, а не  місцевий чи державний бюджет.

Олександр Володимирович вказав на недоліки реформи. В першу чергу це законодавча база, яка допрацьовується в комітетах. В даний час створений та працює Офіс реформ, який має поетапно роз»яснити кожен крок подальшої реформи.

Конкретно по Демидівському району узагальнив вищесказане голова районної ради Сергій Радченко і наголосив: «Життя не стоїть на місці, воно продовжується. І нам не потрібно сидіти склавши руки. Я в свій час не сидів, рухаючись за течією. Я вийшов і почав сам працювати. А на даному етапі, сьогодні, коли є можливість щось змінити в позитивну сторону, давайте вийдемо із застарілого і неефективного і будемо працювати по-новому. Давайте повіримо в децентралізацію, давайте спробуємо!.»

Своє ставлення до децентралізації влади висловив селищний голова М.О. Яремчук, де вказав недопрацювання в цьому питанні і народних депутатів (зокрема законодавчої бази). Чи є прописаний зворотній шлях  переформатування, також  умови об»єднання в єдину велику громаду з менших утворених громад  після набутого досвіду. Нажаль Офіс реформ не роз»яснює кожен крок.

Позицію жителів, сільських депутатів залишитись, як і раніше, окремою сільською радою висловив Боремельський сільський голова Марчук М. М., навівши докази того, що село занепаде зовсім, бо кошти будуть акумулюватися в центрі об»єднаної громади.

Таку ж думку підтримав екс-голова цієї ж ради Нагорнюк М.В. «…Можливо в районі створити не одну велику громаду, щоб не повторити гіркий досвід  минулого (приєднання Демидівського до Млинівського району),  а створити декілька менших, для людського фактору щоби центр був ближчий.» - запропонував він.

Сільський голова Рогізне відмітив: «… коли в районі залишаться сільські ради і об»єднається громада  -  між собою зможуть співпрацювати за прописаним законом співробітництва.»

Ще захистити інтереси села та виборців взявся голова Малівської сільської ради Корінь В.М. Він прорахував і навів цифри, що зможе утримати сільську раду, щоб вона працювала як і раніше. «Можливо згодом, набувши життєвий досвід з проведеною реформою і на прикладі створеної об»єднаної громади з центром в смт Демидівка, люди вирішать приєднатися.» - зазначив Віктор Михайлович.

Ще багато міркувань було з цього приводу. З запитаннями до народного депутата звернулися:

  • стосовно соціального захисту - начальник управління соціального захисту Володимир Юрчук
  • з запитанням пожежної безпеки у громадах   - начальник Демидівського районного   сектору    Головного управління  державної служби  надзвичайних ситуацій України у  Рівненській області   Віктор Кісільчук
  • з проханням допомогти вирішити питання будівництва дороги в с.Золочівка та с.Ниви Золочівські - депутат районної ради Людміла Суходол

Народний депутат зі своїм помічником відбули на зустріч у Демидівське ВПУ-25. А  Сергій Радченко – голова районної ради, співголова районної робочої групи з підготовки перспективного плану формування територій, громад  Демидівського району запропонував на голосування членам робочої групи та зачитав проект рішення «Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад  Демидівського району» , в якому вирішили об»єднатися Демидівська селищна (ініціатор приєднання), шість сільських рад (Глибокодолинська, Княгининська, Вербенська, Рудківська, Ільпибоцька, Хрінницька) Демидівського району і одна Пляшевська сільська рада Радивилівського району. За такий проект проголосували - 24, утримався – 1 члени робочої групи.

Підвівши підсумки засідання, залишається ще багато обдумати кроків децентралізації: наблизити до людей рівень влади; використати можливість об»єднати зусилля і фінанси, щоб мати власні бюджети і ресурси для вирішення питань і розвитку; розмежувати повноваження влади, щоб нести відповідальність на місцях за якість життя людей.

 
 

Пошук

Календар

< лютого 2016 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29            
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер