Головне меню

Головна сторінка
Про район
Склад і структура районної ради
РІШЕННЯ ПРЕЗИДІЇ РАЙОННОЇ РАДИ
Рішення районної ради
Розпорядження голови районної ради
Районні програми
Нормативна база районної ради
Комунальні підприємства
Звернення громадян
План роботи районної ради
Місцеве самоврядування району
Матеріали для оприлюднення
Українська асоціація районних та обласних рад
Демидівський районний фонд "Милосердя"
Декларації про доходи
Контакти
Головна сторінка
До відома PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Вівторок, 28 травня 2019, 09:12

Безпека праці при виконанні зварювальних робіт

Створення безпечних умов праці – найважливіше завдання будь-якого виробництва. Зварювальні роботи належать до категорії особливо небезпечних як для самого зварника, так і для людей, що перебувають у безпосередній близькості. Безпека зварювальних робіт цілком залежить від рівня професійної майстерності, знань і уміння виконання їх зварником. До виконання електрозварювальних робіт допускаються особи не молодше 18-річного віку, які пройшли медичний огляд, навчання за програмою теоретичної і практичної підготовки, склали іспит кваліфікаційній комісії і мають посвідчення встановленого зразка. Тому дуже важливо дотримання техніки безпеки при підготовці та проведенні будь-яких видів зварювальних робіт.

 

Існує низка несприятливих факторів, здатних викликати порушення здоров'я при зварюванні, а саме:

 

- можливість ураження електричним струмом;

- пошкодження очей і поверхні шкіри в результаті впливу випромінювання електричної зварювальної дуги;

- потрапляння на тіло побічних продуктів зварювання і бризок розплавленого металу;

- пошкодження дихальних органів отруйними випарами і газами;

- висока ймовірність виникнення пожежі у зв'язку із сильним розігрівом задіяних в робочому процесі конструкцій;

- небезпека вибуху використовуваних газових балонів;

- отримання механічних травм.

Для захисту очей та обличчя зварника використовують спеціальні щитки і маски із захисними світлофільтрами від осліплюючої видимої частини спектру випромінювання, ультрафіолетових і інфрачервоних променів.

При виконанні зварювальних робіт, крім спецодягу, взуття та рукавиць, зварнику слід користуватися шоломом, азбестовими або брезентовими нару­кавниками, а при зварюванні кольорових металів і сплавів із вмістом цинку, міді, свинцю – респіраторами і хімічним фільтром.

При виконанні зварювальних робіт у майстернях, на будівельних майданчиках, робочих місцях необхідно вивішувати плакати, попереджувальні написи про небезпеку опромінення очей і шкіри працюючих. Усі обертові частини зварних агрегатів повинні бути огороджені.

Електрозварювальна установка повинна бути зареєстрована, паспорт та інструкція з експлуатації – у головного механіка підприємства. Кожен зварювальний агрегат слід підключати до індивідуального рубильника із запобіжниками або до автомата.

Електрозварювальні установки, розташовані над землею або перекриттям на висоті більше 2 м, обладнуються освітленими робочими майданчиками з настилом, драбинами і поручнями.

При виконанні зварювальних робіт забороняється:

- працювати із несправною апаратурою, зварювати свіжопофарбовані конструкції та вироби до повного висихання фарби, користуватися одягом і рукавицями зі слідом на них масел, жирів, бензину, гасу та інших горючих рідин;

- зберігати у зварювальних кабінах одяг, горючу рідину та інші легкозаймисті предмети або матеріали, допускати стикання електричних проводів з балонами зі стиснутими газами.

Індивідуальні засоби захисту застосовуються також для захисту органів дихання. При невеликій концентрації газів у повітрі можна користуватися респіраторами. При високих концентраціях шкідливих речовин (при зварюванні у колодязях, цистернах, відсіках судин та інших замкнутих приміщеннях) необхідно застосовувати шлангові протигази з примусовою подачею повітря. До індивідуальних засобів захисту належать спецодяг і спецвзуття зварників. В останні роки розроблені й отримали високу гігієнічну оцінку способи подачі припливного повітря в зону дихання зварника – безпосередньо під щиток.

Для захисту оточуючих від променистої енергії зварювальних дуг обладнуються постійні зварювальні пости – кабіни або встановлюються ширми. Важливе місце у забезпеченні здоров’я робітників у зварювальному виробництві посідають також медико-профілактичні заходи. До них належать обов’язкові попередні і періодичні медичні огляди.

Роботодавець повинен організувати проведення медичних оглядів працівників певних категорій, а саме: попередній медичний огляд (під час прийняття на роботу) та періодичні медичні огляди (протягом трудової діяльності) відповідно по вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.05.2007 № 246.

В. Рослюк,

страховий експерт з охорони праці

Млинівського відділення управління

ВД ФССУ у Рівненській області