Головне меню

Головна сторінка
Про район
Склад і структура районної ради
РІШЕННЯ ПРЕЗИДІЇ РАЙОННОЇ РАДИ
Рішення районної ради
Розпорядження голови районної ради
Районні програми
Нормативна база районної ради
Комунальні підприємства
Регуляторна політика
Звернення громадян
План роботи районної ради
Місцеве самоврядування району
Доступ до публічної інформації
Краща посадова особа
Матеріали для оприлюднення
Українська асоціація районних та обласних рад
Демидівський районний фонд "Милосердя"
Декларації про доходи
Контакти
Головна сторінка
Районна лікарня функціонує та надалі буде розвиватися PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Вівторок, 26 вересня 2017, 10:12

20 вересня 2017 року відбулася планова оперативна нарада з лікарями Демидівської ЦРЛ, яку провів головний лікар Демидівської ЦРЛ Анатолій Домбровський. На нараду було запрошено голову районної ради Сергія Радченка.

На початку роботи головний лікар ознайомив присутніх з порядком денним наради, на якій обговорювалися буденні питання центральної районної лікарні  та надав вступне слово голові районної ради Сергію Радченку.

Початок офіційної частини голова ради розпочав з подяки лікарям та медичному персоналу за професіоналізм та турботу, яку він нещодавно відчув особисто, перебуваючи на стаціонарному лікуванні в районній лікарні. Поряд з тим, спростував неправдиву інформацію яка активно поширюється районом та поза його межами про «закриття» районної лікарні та запевнив, що лікарня буде працювати і надалі в реформованому стані.

Одним із кроків, є створення 14 вересня цього року Госпітального округу. Зокрема, на черговому засіданні Госпітальної ради Дубенського госпітального округу затвердили склад та Положення Госпітальної ради. Слід зазначити, що затвердженню Положення передувала наполеглива робота членів Госпітальної ради під час попередніх засідань. Позитивним результатом стали зміни до Типового Положення про Госпітальний округ в частині обрання не одноосібного голови Госпітальної ради, а рівноправність всіх учасників Госпітальної ради. Також було виключено визначення «перспективних» закладів охорони здоров’я, розміщених на території усіх районів, чим вирівняно статус районних лікарень в Дубенському Госпітальному окрузі.

 

В продовження свого виступу С. Радченко коротко підвів підсумки господарських питань лікарні зокрема, та інших об’єктів соціальної сфери району та відзначив активну позицію народного депутата Олександра Дехтярчука в реалізації спільних проектів із залученням вагомої частки державних коштів. А саме, реконструйовано покрівлю терапевтичного відділення Демидівської ЦРЛ (911 391 тис.грн.), проведено частковий ремонт інфекційного відділення (50 тис.грн), планується перекриття покрівлі стоматологічного відділення (65 тис.грн.), придбано медтехніку на суму 100 тис.грн., постійно виділяються кошти на реалізацію заходів медичних програм. Але це ще далеко не весь перелік робіт, які виконані протягом  останнього року в районі. Це і реалізація проектів по заміні вікон на енергозберігаючі в Княгининській та Боремельській школах, заміна покрівлі Демидівського НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей, завершення капітального ремонту вулиці Пилипа Орлика смт.Демидівка, проведення вуличного освітлення в селі Ільпибоки та ін.

 

Не оминув своєю увагою голова ради і активності установ, організацій та сільських рад району, які успішно виграють та втілюють в життя багатотисячні проекти та гранди. Зокрема, на даний момент, районною радою та районною державною адміністрацією розроблено два об’ємних проекти, реалізація яких дасть змогу покращити стан інфраструктури багатьох районних об’єктів, в тому числі КП «Дитячий санаторій «Хрінники».

В свою чергу, головний лікар подякував народному депутату Верховної Ради Дехтярчуку О.В., голові районної ради Радченку С.І., голові районної державної адміністрації Левшенюку Б.М., начальнику фінансового управління Тарасюк Н.І., депутатському корпусу районної ради за розуміння та надання постійної фінансової підтримки центральної районної лікарні так, як більша частина в наданні медичної допомоги жителям району району лягає на плечі центральної районної лікарні. Фахівці центральної районної лікарні своєю роботою, а саме прийомом пацієнтів – 53445 відвідувань, проведено оперативних втручань – 215 хворим, прийнято пологів – 67, проведено УЗД обстежень – 8592, ендоскопічних обстежень- 195, проліковано в стаціонарі – 1550, втіленням нових методик, залученням додаткових позабюджетних коштів, участю в конференціях з провідними фахівцями області, країни та Європи роблять все для зміцнення та покращення дієвих підходів у наданні медичної допомоги жителям району та збереження центральної районної лікарні. В період реформи лікарня була, є і буде, для надання, перш за все невідкладної медичної допомоги жителям району, що вкрай важливо в ранній період захворюваності та в подальшому лікуванні.

В підтримку слів голови районної ради, щодо складу новоствореної Госпітальної  ради, Анатолій Сергійович зазначив, що мудрим рішенням органів місцевого самоврядування Дубенського госпітального округу було делегування саме компетентних лікарів, які як ніхто знають проблеми медицини та будуть відстоювати інтереси місцевих лікарень. Поряд з тим, головний лікар розповів про свою участь у нараді з питань розвитку сільської медицини, яка відбулася 11 вересня поточного року з Президентом України Петром Порошенком.

Серед новацій, які пропонується запровадити – телемедицина. За словами Глави держави в кожному ФАПі, амбулаторії будуть створені умови, аби медичний працівник зміг зробити якісне обстеження пацієнта та отримати консультацію від своїх колег з району чи більш кваліфікованих профільних лікарів. Буде проведений широкополосний Інтернет. Медичний працівник, який буде мати мотивацію там працювати, матиме доступ для того, щоб отримати консультацію найкращого фахівця. За його словами, також сімейний лікар на рівні району, матиме можливість дати направлення, рекомендувати або зробити запит на консультацію фахівців вищої категорії – професорів, щоб зберегти ту «золоту годину», яка має надзвичайне значення для пацієнтів при багатьох захворюваннях, при цьому отримувати гідну заробітну плату.

Обговорення проблем медицини Демидівщини було  відвертим,  його учасники торкалися найболючіших проблем роботи галузі.

Сергій Іванович закликав всіх причетних до функціонування галузі охорони здоров’я  в районі вирішувати питання, які виникають в конструктивному діалозі, тримаючи їх на постійному контролі та наголосив, що районна рада працює активно й готова до вирішення питань будь-якої складності. За словами Сергія Радченка, проблемне питання стосовно виплат медикам району заробітної плати із субвенції державного бюджету, за офіційною заявою Уряду, держава гарантує її виплати  вже в найближчий термін.

Голова районної ради подякував учасникам наради за конструктивну та ефективну роботу, зазначив, що цінує професію лікаря та зауважив, що медичну реформу будуть проводити медики спільно з владою.