Головне меню

Головна сторінка
Про район
Склад і структура районної ради
РІШЕННЯ ПРЕЗИДІЇ РАЙОННОЇ РАДИ
Рішення районної ради
Розпорядження голови районної ради
Районні програми
Нормативна база районної ради
Комунальні підприємства
Регуляторна політика
Звернення громадян
План роботи районної ради
Місцеве самоврядування району
Доступ до публічної інформації
Краща посадова особа
Матеріали для оприлюднення
Українська асоціація районних та обласних рад
Демидівський районний фонд "Милосердя"
Декларації про доходи
Контакти
Головна сторінка
Відбулася нарада, в рамках проекту U-LEAD з Європою «Підтримка реформи децентралізації в Україні» PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 2
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Вівторок, 04 квітня 2017, 14:55

03 квітня 2017 року в залі засідань Демидівської районної ради відбулась нарада, в рамках проекту U-LEAD з Європою «Підтримка реформи децентралізації в Україні», під час якої обговорювались такі питання як:

- Об’єднання громад на Рівненщині;

- Демидівський район. Плани та перспективи.

На нараду були запрошені сільські, селищний голови, керівники установ, закладів, громадських організацій Демидівського району та сільський голова Пляшевської сільської ради Радивилівського району.

Насамперед, з вітальним словом виступив голова Демидівської районної ради Сергій Радченко. Про практичні аспекти реалізації добровільного об’єднання територіальних громад розповів Руслан Сивий, директор Рівненського регіонального відділення установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».

 

Микола Волчецький, юрисконсульт регіонального відділення Центру, проінформував про нове законодавство щодо особливостей добровільного об’єднання  територіальних громад, зокрема про прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей добровільного об’єднання територіальних громад розташованих на територіях суміжних районів» та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо добровільного приєднання територіальних громад» № 1851-VIII, який врегульовує порядок добровільного приєднання до вже утворених об’єднаних територіальних громад, у результаті чого достатньо буде провести лише довибори до складу об’єднаної громади. Також Верховною Радою України було прийнято Закон України №18-48- VIII, який встановлює статус старости шляхом визначення просторових меж його діяльності шляхом введення поняття «старостинський округ» - частини території ОТГ на якій розташовані один або декілька населених пунктів, крім адміністративного центру, визначена сільською, селищною радою з метою забезпечення представництва інтересів жителів такого населеного пункту.

 

В ході наради Руслан Сивий та Микола Волчецький ознайомили присутніх з презентацією позитивного досвіду Клесівської та Миляцької об’єднаних територіальних громад. Також , з промовою виступив Сергій Щербатюк, голова громадської організації «Сприяння розвитку села», який розповів про можливість залучення інвестицій до Демидівського району, шляхом участі у різноманітних конкурсах та проектах.

По завершенні наради відбулось обговорення перспективи об’єднання і Руслан Сивий відповів на проблемні питання сільських голів та керівників установ, закладів району.

Останнє оновлення на Вівторок, 04 квітня 2017, 14:59