Головне меню

Головна сторінка
Про район
Склад і структура районної ради
РІШЕННЯ ПРЕЗИДІЇ РАЙОННОЇ РАДИ
Рішення районної ради
Розпорядження голови районної ради
Районні програми
Нормативна база районної ради
Комунальні підприємства
Звернення громадян
План роботи районної ради
Місцеве самоврядування району
Матеріали для оприлюднення
Українська асоціація районних та обласних рад
Демидівський районний фонд "Милосердя"
Декларації про доходи
Контакти
Головна сторінка Матеріали для оприлюднення Р І Ш Е Н Н Я Демидівської селищної ради від 16 травня 2016 року № 176 Про Правила утримання собак та котів на території Демидівської селищної ради
Р І Ш Е Н Н Я Демидівської селищної ради від 16 травня 2016 року № 176 Про Правила утримання собак та котів на території Демидівської селищної ради PDF Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Написав Administrator   
Середа, 15 червня 2016, 14:54

ДЕМИДІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

(8 сесія, 7 скликання)

Р І Ш Е Н Н Я

 

16 травня 2016 року                                                                     № 176

 

Про Правила утримання собак та

котів на території Демидівської

селищної ради

 

 

З метою врегулювання відносин у сфері поводження, утримання, використання собак та котів на території Демидівської селищної ради, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада

 

 

 

В И Р І Ш И Л А :

 

 

 1. Затвердити Правила утримання собак та котів громадянами, підприємствами, установами, організаціями на території Демидівської селищної ради (додаток 1).

 

 1. Оприлюднити основні положення Правил у районній газеті «Вісник Демидівщини», а повний текст Правил на сайті Демидівської районної ради та інформаційному стенді Демидівської селищної ради.

 

 1. Контроль за додержанням даних Правил покласти на постійну комісію з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, соц. розвитку селища та охорони навколишнього середовища (Легкий В.І).

 

 

Селищний голова                                              М.О. Яремчук

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до рішення 8-ої сесії 7 скликання

від 16 травня 2016 року № 176

 

ПРАВИЛА

утримання собак та котів громадянами, підприємствами, установами, організаціями на території Демидівської селищної ради

 

 1. Ці правила поширюються на підприємства, організації, установи незалежно від їх форм власності, а також громадян, що утримують собак та котів.
 2. Собаки та коти, яких утримують громадяни, є особистою власністю, що охороняється законом. Тварина може бути вилучена у власника за рішенням суду чи винесенням постанови Демидівської районної служби ветеринарної медицини згідно чинного законодавства.
 3. Підприємства, організації, установи, громадяни – власники собак та котів – зобов’язані суворо дотримуватися санітарно-гігієнічних норм і правил їх утримання на території Демидівської селищної ради, при умові обов’язкового забезпечення безпеки людей.
 4. При додержані вищевказаних умов дозволяється утримувати:

-           собак та котів у квартирах чи будинках громадян за погодженням всіх повнолітніх членів сім’ї . Не дозволяється утримувати собак та котів в місцях загального користування.

-           собак та котів – у „зоокутках”, „живих кутках”, освітніх, оздоровчих закладах – з дозволу санітарно-епідеміологічної станції, районної ветеринарної медицини.

-           Собак у вільному вигулі – на ізольованій, добре огородженій території, або в ізольованому приміщенні – на прив’язі або без неї.

-           Собак на підприємствах, в установах, організаціях для охорони – на прив’язі або на обладнаних приміщенях, для дослідницької мети -  вольєрах або роздільниках.

-           Собак без поводків та намордників: при оперативному використанні спеціальними організаціями, собак спеціального призначення, а також під час муштри, на полюванні, на навчально-дресирувальних майданчиках.

 1. Громадяни, власники собак або котів зобов’язані:

-           утримувати їх відповідно з біологічними особливостями, не залишати без догляду, забезпечувати їх належною кількістю їжі та води;

- запобігати безконтрольному виходу тварини поза межі місця її утримання;

- запобігати прояву небезпеки тваринами, які утримуються по відношенню до людей, інших тварин або майна;

-           В обов’язковому порядку доставляти собак, а у випадках   коли ветеринарна служба визнає за необхідне – котів, в установу державної ветеринарної медицини, що обслуговує даний населений пункт, для імунізації проти сказу і лікувально-профілактичних обробок.

-           Тримати сторожових собак на прив’язі, у вольєрах і спускати їх лише  у закритих дворах, що виключає можливість втечі. Про наявність собак застерігати написом: „Обережно, у дворі собака”.

-           Виводити собак із житлових приміщень надвір чи на вулицю лише у наморднику чи на короткому повідку.

-           Не допускати щоб собаки та коти забруднювали квартири, сходові площадки та інші місця загального користування в будинках, дворах, на вулицях, скверах, парках, прибирати в усіх випадках екскременти тварин.

-           Регулювати приплід собак та котів.

-           Про захворювання собак та котів повідомляти ветеринарну службу.

-           Негайно повідомляти  заклади охорони здоров’я  та місцеву ветеринарну установу про випадки укусів або травмування собакою,  котом людини, свійської або домашньої тварини.

-           Вжити заходи щодо запобігання порушення тваринами тиші у приміщеннях, де вони перебувають.

-           Передавати тварин іншим особам лише за умови забезпечення цих осіб відповідними засобами, необхідними для утримання тварин та поводження з ними.

-            Відшкодовувати матеріальні та моральні збитки, що нанесенні їх тваринами іншим громадянам у встановленому чинним законодавством порядку.

 1. Власникам собак та котів дозволяється:

-           Перевозити собак та котів з дотриманням правил, діючих та різних  видах транспорту, при обов’язковому забезпеченні безпеки людей.

-           Вигулювати собак в місцях, де це не буде заважати людям.

 1. Власникам собак та котів забороняється:

-           Продавати собак та котів у невстановлених для цього місцях.

-           Утримувати собак, котів у місцях загального користування (коридорах, на сходах, горищах тощо).

-           Використовувати для полювання не прищеплених проти сказу собак.

-           Приводити собак, котів у приміщення магазину, об’єктів громадського харчування, установ охорони здоров’я, культури, на територію шкіл, дитячих майданчиків, на площі, в парки, сквери та інші місця загального користування.

-           Викидати трупи собак, котів або захоронювати їх у невстановлених для цього місцях.

-           Жорстоко поводитися з собаками, котами, знущатися, знищувати їх, а також проводити собачі бої та інші заходи, що призводять до жорстокості та знищення тварин.

-           А також вигулювання собак великих порід підліткам до 16 років.

-           Вирощування собак та котів для м’яса та шкірок.

 1. Собаки незалежно від породи та призначення, в тому числі і ті, що мають нашийники, але знаходяться без власника на вулицях, площах ринку, в громадських місцях, а також бездомні коти вважаються бездомними.
 2. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення громадяни, що є власниками котів, собак посадові особи підприємств, установ, організацій, що утримують собак, та котів притягуються до адміністративної відповідальності:

-           За порушення вимог щодо вивезення з України та ввезення на її територію об’єктів тваринного світу (ст. 88 КУпАП).

-           За жорстоке поводження з тваринами (ст. 89 КУпАП)

-           За порушення правил щодо карантину та інших ветеринарно-санітарних вимог (ст.107 КУпАП)

-           За порушення правил благоустрою території, недодержання правил забезпечення чистоти і порядку в населених пунктах (ст. 152.КУпАП)

-           За порушення  правил утримання собак та котів (ст. 154 КУпАП)

 1. Контроль за додержанням цих правил громадянами, підприємствами, установами, організаціями здійснюється органом місцевого самоврядування, органами державного ветеринарного  нагляду, державного санітарно-епідеміологічного нагляду, державної інспекції екологічної безпеки, Демидівським відділенням поліції, підприємствами  житлово-комунального господарства.

 

 

 

Секретар ради                                     О.В. Войцеховський