ДЕМИДІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
(8 сесія, 7 скликання)
Р І Ш Е Н Н Я
16 травня 2016 року № 176
Про Правила утримання собак та
котів на території Демидівської
селищної ради
З метою врегулювання відносин у сфері поводження, утримання, використання собак та котів на території Демидівської селищної ради, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада
В И Р І Ш И Л А :
- Затвердити Правила утримання собак та котів громадянами, підприємствами, установами, організаціями на території Демидівської селищної ради (додаток 1).
- Оприлюднити основні положення Правил у районній газеті «Вісник Демидівщини», а повний текст Правил на сайті Демидівської районної ради та інформаційному стенді Демидівської селищної ради.
- Контроль за додержанням даних Правил покласти на постійну комісію з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, соц. розвитку селища та охорони навколишнього середовища (Легкий В.І).
Селищний голова М.О. Яремчук
Додаток
до рішення 8-ої сесії 7 скликання
від 16 травня 2016 року № 176
ПРАВИЛА
утримання собак та котів громадянами, підприємствами, установами, організаціями на території Демидівської селищної ради
- Ці правила поширюються на підприємства, організації, установи незалежно від їх форм власності, а також громадян, що утримують собак та котів.
- Собаки та коти, яких утримують громадяни, є особистою власністю, що охороняється законом. Тварина може бути вилучена у власника за рішенням суду чи винесенням постанови Демидівської районної служби ветеринарної медицини згідно чинного законодавства.
- Підприємства, організації, установи, громадяни – власники собак та котів – зобов’язані суворо дотримуватися санітарно-гігієнічних норм і правил їх утримання на території Демидівської селищної ради, при умові обов’язкового забезпечення безпеки людей.
- При додержані вищевказаних умов дозволяється утримувати:
- собак та котів у квартирах чи будинках громадян за погодженням всіх повнолітніх членів сім’ї . Не дозволяється утримувати собак та котів в місцях загального користування.
- собак та котів – у „зоокутках”, „живих кутках”, освітніх, оздоровчих закладах – з дозволу санітарно-епідеміологічної станції, районної ветеринарної медицини.
- Собак у вільному вигулі – на ізольованій, добре огородженій території, або в ізольованому приміщенні – на прив’язі або без неї.
- Собак на підприємствах, в установах, організаціях для охорони – на прив’язі або на обладнаних приміщенях, для дослідницької мети - вольєрах або роздільниках.
- Собак без поводків та намордників: при оперативному використанні спеціальними організаціями, собак спеціального призначення, а також під час муштри, на полюванні, на навчально-дресирувальних майданчиках.
- Громадяни, власники собак або котів зобов’язані:
- утримувати їх відповідно з біологічними особливостями, не залишати без догляду, забезпечувати їх належною кількістю їжі та води;
- запобігати безконтрольному виходу тварини поза межі місця її утримання;
- запобігати прояву небезпеки тваринами, які утримуються по відношенню до людей, інших тварин або майна;
- В обов’язковому порядку доставляти собак, а у випадках коли ветеринарна служба визнає за необхідне – котів, в установу державної ветеринарної медицини, що обслуговує даний населений пункт, для імунізації проти сказу і лікувально-профілактичних обробок.
- Тримати сторожових собак на прив’язі, у вольєрах і спускати їх лише у закритих дворах, що виключає можливість втечі. Про наявність собак застерігати написом: „Обережно, у дворі собака”.
- Виводити собак із житлових приміщень надвір чи на вулицю лише у наморднику чи на короткому повідку.
- Не допускати щоб собаки та коти забруднювали квартири, сходові площадки та інші місця загального користування в будинках, дворах, на вулицях, скверах, парках, прибирати в усіх випадках екскременти тварин.
- Регулювати приплід собак та котів.
- Про захворювання собак та котів повідомляти ветеринарну службу.
- Негайно повідомляти заклади охорони здоров’я та місцеву ветеринарну установу про випадки укусів або травмування собакою, котом людини, свійської або домашньої тварини.
- Вжити заходи щодо запобігання порушення тваринами тиші у приміщеннях, де вони перебувають.
- Передавати тварин іншим особам лише за умови забезпечення цих осіб відповідними засобами, необхідними для утримання тварин та поводження з ними.
- Відшкодовувати матеріальні та моральні збитки, що нанесенні їх тваринами іншим громадянам у встановленому чинним законодавством порядку.
- Власникам собак та котів дозволяється:
- Перевозити собак та котів з дотриманням правил, діючих та різних видах транспорту, при обов’язковому забезпеченні безпеки людей.
- Вигулювати собак в місцях, де це не буде заважати людям.
- Власникам собак та котів забороняється:
- Продавати собак та котів у невстановлених для цього місцях.
- Утримувати собак, котів у місцях загального користування (коридорах, на сходах, горищах тощо).
- Використовувати для полювання не прищеплених проти сказу собак.
- Приводити собак, котів у приміщення магазину, об’єктів громадського харчування, установ охорони здоров’я, культури, на територію шкіл, дитячих майданчиків, на площі, в парки, сквери та інші місця загального користування.
- Викидати трупи собак, котів або захоронювати їх у невстановлених для цього місцях.
- Жорстоко поводитися з собаками, котами, знущатися, знищувати їх, а також проводити собачі бої та інші заходи, що призводять до жорстокості та знищення тварин.
- А також вигулювання собак великих порід підліткам до 16 років.
- Вирощування собак та котів для м’яса та шкірок.
- Собаки незалежно від породи та призначення, в тому числі і ті, що мають нашийники, але знаходяться без власника на вулицях, площах ринку, в громадських місцях, а також бездомні коти вважаються бездомними.
- Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення громадяни, що є власниками котів, собак посадові особи підприємств, установ, організацій, що утримують собак, та котів притягуються до адміністративної відповідальності:
- За порушення вимог щодо вивезення з України та ввезення на її територію об’єктів тваринного світу (ст. 88 КУпАП).
- За жорстоке поводження з тваринами (ст. 89 КУпАП)
- За порушення правил щодо карантину та інших ветеринарно-санітарних вимог (ст.107 КУпАП)
- За порушення правил благоустрою території, недодержання правил забезпечення чистоти і порядку в населених пунктах (ст. 152.КУпАП)
- За порушення правил утримання собак та котів (ст. 154 КУпАП)
- Контроль за додержанням цих правил громадянами, підприємствами, установами, організаціями здійснюється органом місцевого самоврядування, органами державного ветеринарного нагляду, державного санітарно-епідеміологічного нагляду, державної інспекції екологічної безпеки, Демидівським відділенням поліції, підприємствами житлово-комунального господарства.
Секретар ради О.В. Войцеховський
|